Komuna e Kamenicës dhuron pako ushqimore për familjet në nevojë - Bota Sot
Komuna e Kamenicës dhuron pako ushqimore për familjet në nevojë

Kosova

Komuna e Kamenicës dhuron pako ushqimore për familjet në nevojë

Nga: A.SH Më: 25 maj 2019 Në ora: 17:46
Foto

Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati, në bashkëpunim me tri organizata, 400 familjeve në nevojë u janë dhuruar pako ushqimore.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, është e dhimbshme që edhe 20 vite pas luftës ka familje që përballen me vështirësi financiare por po mundohemi që sado pak t’ua bëjmë më të lehtë.

Postimi i plotë:

Në bashkëpunim me tri organizata, 400 familjeve në nevojë u janë dhuruar pako ushqimore. Është e dhimbshme që edhe 20 vite pas luftës ka familje që përballen me vështirësi financiare por po mundohemi që sado pak t’ua bëjmë më të lehtë.

Dua t’i falënderoj jashtëzakonisht shumë organizatat për gjithë kontributin e tyre🙏:

“Qëndresa Kosovare” - 50 pako;
“Jetimat e Ballkanit” – 50 pako dhe
“Qatar Charity” – 300 pako.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...