Moti, kryesisht me diell - Bota Sot
Moti, kryesisht me diell

Kosova

Moti, kryesisht me diell

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 06:39
Ilustrim

Gjatë ditë së sotme pritet të mbajë mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara.

Vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët, kryesisht ditën e martë dhe të premten.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Në fushat barike nuk do të ketë lëvizje të theksuara, duke bërë që edhe kushtet biometeorologjike të jenë të favorshme. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s, thuhet në Raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...