Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë - Bota Sot
Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Kosova

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 08:53
Ilustrim

Vazhdon dita e dytë e “Prishtina Gastronomy Festival”. (Sheshi “Adem Jashari”, Prishtinë, ora 09:00)

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Përkujtimore dhe në zbulimin e shtatores së atdhetarit, Shejh Myhedin Shehu. (Afër Teqesë së Madhe të Halvetive, Rahovec, ora 11:00)

Mbahet gara sportive e kërcimit tek Ura e Fshenjt. (Ora 14:00)

Lëvizja Vetëvendosje organizon takim me mërgimtarë. (Pishat e Gllobarit në Drenas, ora 16:00)

Kampistët e kampit ndërkombëtar vizitojnë Muzeun Etnologjik në Prishtinë. (Nga ora 18:00)

Lëvizja Vetëvendosje organizon takim me mërgimtarë. (Restaurant “Mulliri Pintolli” në Marash, ora 19:00)

Organizohet Grrenfest 9. (Mitrovicë)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat