Hapen 70 puse për ujë të pijes për familjet me kushte të rënda në Lipjan

Kosova

Hapen 70 puse për ujë të pijes për familjet me kushte të rënda në Lipjan

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 06:12
Ilustrim

Komuna e Lipjanit organizon ceremonin e nënshkrimit të momerandumit të bashkpunimit mes Komunës së Lipjanit dhe Organizatës “Qatar Charity”.

Qëllimi i Memorandumit të Bashkëpunimit është hapja e shtatëdhjetë puseve për ujë të pijes, në vende të ndryshme publike dhe për familjet me kushte të rënda ekonomike në territorin e Komunës së Lipjanit.

Shtatëdhjetë grantet e vogla do te ndahen për familjet me kushte të rënda ekonomike në Komunën e Lipjanit për sigurimin e mdihmës për bujqësi.

Të pranishëm do të jenë Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, dhe përfaqësuesi i “Qatar Charity”, Khalid Abdulla M H Alyafei.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat