Dëmtohen tokat bujqësore pas breshërit në Rogovë të Hasit - Bota Sot
Dëmtohen tokat bujqësore pas breshërit në Rogovë të Hasit

Kosova

Dëmtohen tokat bujqësore pas breshërit në Rogovë të Hasit

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 22:51
Pamje nga vendi i ngjarjes

Vapa afrikane kishte kapluar vendin për disa ditë më radhë.

Mirëpo, pasditja e sotme ka gjetur vendin të kapluar nga shiu dhe breshëri.

Madje në disa vend breshëri ka shkaktuar edhe dëme të mëdha në toka bujqësore.

Në Rogovë të Hasit janë dëmtuar kulturat bujqësore nga breshëri.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat