Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Kosova

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 07:07
Foto

Kuvendi i Kosovës shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2018 dhe propozimin e grupit të deputetëve për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë. (Kuvendi i Kosovës, ora 10.00)

Vendosen pesë njësi shtesë të pemëve për pastrimin e ajrit në sheshin "Zahir Pajaziti" në Prishtinë, ku do të jetë prezent dhe kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti.(Ora 10.00)

Komuna e Prishtinës organizon vendosjen e pesë njësive shtesë të pemëve për pastrimin e ajrit në sheshin "Zahir Pajaziti" ku do të jetë prezent dhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. (Sheshi i 'Zahir Pajazitit', ora 10:00)

 Mbahet dita e tretë e Etnofestit në të cilën do të mbahet punëtoria kreative, instalacione me atelje te pikëtorëve dhe skulptorëve, punime artizanale, etj. (Ambientet e Etnofestit në fshatin Kukaj, ora 10:30

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat