Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin - Bota Sot
Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin

Kosova

Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 18:06
Malishevë

Sikur çdo vit tjetër, edhe këtë vit, Komuna e Malishevës, përkatësisht kryetarit i komunës, Ragip Begaj, së bashku me zyrtarët komunal, kanë bërë nderime para flamurit amerikan, me rastin e kujtimit të ngjarjes së 11 shtatorit të vitit 2001 në New York të SHBA-ve, ku humbën jetën mijëra njerëz.

“Ne shqiptarët jemi përkrah popullit amerikan, në kujtim të ngjarjes së 11 shtatorit, ku humbën jetën mijëra njerëz të pafajshëm. Edhe sot, e përkujtojmë këtë datë dhe solidarizohemi me popullin amerikan”, ka thënë kryetari Begaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...