Ja çfarë do të ndodh sot në Kosovë - Bota Sot
Ja çfarë do të ndodh sot në Kosovë

Kosova

Ja çfarë do të ndodh sot në Kosovë

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 07:30
Foto ilustrim

Ngjarjet kryesore për ditën e sotme:

Bëhet zbulimi i lapidarit të Rufat Selishtës. (Fshati Kranidell, Dardanë, ora 10:00)

Instituti Demokratik i Kosovës publikon raportin “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)

Protestojnë banorët e lagjes së Veternikut. (Tek ura që ndodhet afër Spitalit Amerikan, ora 11:000  

Gratë dhe vajzat aktiviste të VV-së diskutojnë me kryetarin Albin Kurti për programin qeverisës. (Ora 12:00)

Partia e Drejtësisë shënon 20-vjetorin e themelimit. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 14:00)

Përmbyllet Java e Kosovës për Zhvillim tw Qëndrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Te monumenti Newborn, ora 14:30)

Nisma mban tubim me strukturat e saj në Prishtinë. (Salla e kuqe në Pallatin e Rinisë, ora 19:00)

Komuna e Prishtinës organizon aktivitete në shënimin e “Ditës pa makina”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...