Ndërron jetë agjërueshëm plaku 106 vjeçar nga Vitia - Bota Sot
Ndërron jetë agjërueshëm plaku 106 vjeçar nga Vitia

Kosova

Ndërron jetë agjërueshëm plaku 106 vjeçar nga Vitia

Më: 22 maj 2020 Në ora: 20:54
Nazim Neziri

Tri ditë para se ta përfundojë Ramazanin e 94 që po agjëronte, ndërroi jetë.

106 vjeçari Nazim Neziri nga Remniku u Vitisë vdiq të enjten, pak para darkës së muajit të shenjtë.

Ai u varros pa ndonjë organizim e as  pamja nuk u hap shkaku i pandemisë.

E nipi i tij, i cili ishte përkujdesur vazhdimisht për të, thotë se deri në momentin kur ndërroi jetë gjyshi i tij ishte në gjendje të mirë dhe nuk kishte shfaqur ndonjë problem shëndetësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat