Gjendja e pacientëve që po trajtohen me COVID-19 në spitalet e Kosovës

Kosova

Gjendja e pacientëve që po trajtohen me COVID-19 në spitalet e Kosovës

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 15:27
Foto Ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 218 pacientë janë duke u trajtuar për Covid-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës.

Sipas njoftimit, 218 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19.

Vetëm 1 pacient është i vendosur në respirator, 8 në CPAP, ndërsa 132 të tjerë po trajtohen me oksigjenoterapi.

Më poshtë gjeni raportin e detajuar të numrit dhe gjendjes së pacientëve të infektuar me koronavirus, të cilët po trajtohen nëpër klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat