Këto janë komunat me më së shumti raste me COVID-19 në Kosovë

Kosova

Këto janë komunat me më së shumti raste me COVID-19 në Kosovë

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 15:08
Ilustrim

418 persona rezultojnë të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 188 raste, komuna Gjakovë 32 raste, komuna Fushë Kosovë 31 raste, komuna Podujevë 28 raste, komuna Gjilan 27 raste, komuna Pejë 18 raste, komuna Deçan 16 raste, komuna Prizren 13 raste, komuna Suharekë 12 raste, komuna Lipjan 10 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Obiliq 7 raste, komuna Klinë 6 raste, komuna Shtime 5 raste, komuna Graçanicë 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Skenderaj dhe Viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat