102 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Kosova

102 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Më: 18 janar 2021 Në ora: 15:45
Foto Ilustrim

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, gjashtë persona janë shëruar nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar tri raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kjo është konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe nga Komuna e Malishevës.

Nga kjo komunë është thënë se deri tani 40 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në vend, ndërsa 102 raste janë aktive me këtë virus.

“Gjendja e përgjithshme me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, në Komunën e Malishevës janë regjistruar 649 raste me COVID-19, prej tyre 507 janë shëruar, 40 kanë vdekur dhe aktiv me COVID janë edhe 102 persona”, thuhet për media.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat