Filloi shpërndarja e miellit për familjet në nevojë

Kosova

Filloi shpërndarja e miellit për familjet në nevojë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 14:53

Ka filluar shpërndarja e një sasie prej 22 ton miell për qytetarët në nevojë.

Kjo sasi e konsiderueshme e miellit do të shpërndahet nga:

Qendra për Punë Sociale,

Kryqi i Kuq,

Shoqata e Invalidëve të Luftës dhe Shoqata e Grave.

Një sasi nga ky kontingjent do të shpërndahet edhe për komunitetet tjera që jetojnë në Fushë-Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat