Haradinaj dënon sulmin ndaj Duriqit

Kosova

Haradinaj dënon sulmin ndaj Duriqit

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 21:20
Ramush Haradinaj

Sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi e ka dënuar edhe i pari i AAK-së.

Përmes një statusi të bërë në Facebook, Ramush Haradinaj kërkoi nga organet e rendit që ta zbardhin rastin dhe ata që e bërën këtë akt qyqar, të vihen para drejtësisë.

Postimi i tij:

Dënoj ashpër sulmin qyqar ndaj gazetarit Visar Duriqi.

Kërkoj që organet e rendit të zbardhin rastin dhe uroj të jetë i fundit.

Fjala e lirë është garancë e demokracisë në një shoqëri që aspiron një të ardhme të sigurt.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat