Bulliqi e cilëson akt vandal dëmtimin e pllakës së heroit Ali Ajeti dhe llogos së UÇK-së

Kosova

Bulliqi e cilëson akt vandal dëmtimin e pllakës së heroit Ali Ajeti dhe llogos së UÇK-së

Më: 3 mars 2021 Në ora: 21:09
Ai ka thënë se akte të tilla janë të papranueshme dhe vandale

Pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq,të Podujevës janë demoluar.

Për këtë ka reaguar kryetari i kësaj komune Shpejtim Bulliqi i cili ka kërkuar nga organet e rendit zbardhjen e këtyre rastërve.

Ai ka thënë se akte të tilla janë të papranueshme dhe vandale.

“Sot pashë se është demoluar pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe është shkatërruar pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq. Këto akte vandale janë të papranueshme dhe të ulëta. Kërkoj nga organet e rendit që sa më parë të nisin hetimet dhe të zbulohen akterët e këtyre veprimeve të turpshme”, ka shkruar Bulliqi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat