Rastet e reja me Covid-19 janë regjistruar në këto komuna

Kosova

Rastet e reja me Covid-19 janë regjistruar në këto komuna

Më: 12 prill 2021 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 345  raste pozitive.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Rastet pozitive janë nga këto komuna:

Prishtinë 113 raste, Gjakovë 45 raste, Gjilan 37 raste, Mitrovicë 30 raste, Ferizaj 18 raste, Fushë-Kosovë 18 raste, Podujevë 16 raste, Vushtrri 13 raste, Pejë 10 raste, Prizren 10 raste, Lipjan 7 raste, Skenderaj 6 raste, Dragash 4 raste, Kamenicë 4 raste, Deçan 3 raste, Obiliq 2 raste, Rahovec 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Kaçanik, Klinë, Malishevë dhe Shtime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat