Rastet e reja me Covid-19 janë regjistruar në këto komuna

Kosova

Rastet e reja me Covid-19 janë regjistruar në këto komuna

Më: 19 prill 2021 Në ora: 15:09
Ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe  277 raste pozitive.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Rastet pozitive janë nga këto komuna:

Prishtinë 97 raste, Ferizaj 32 raste, Gjakovë 21 raste, Mitrovicë 20 raste, Pejë 20 raste, Fushë-Kosovë 14 raste, Gjilan 12 raste, Klinë 12 raste, Podujevë 11 raste, Vushtrri 9 raste, Lipjan 4 raste, Deçan 3 raste, Drenas 3 raste, Kamenicë 3 raste, Prizren 3 raste, Viti 3 raste, Rahovec 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Hani i Elezit, Obiliq, Shtime, Shtërpcë dhe Suharekë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat