Bekim Jashari nderon dëshmorin Brahim Nura në përvjetorin e tij të rënies

Kosova

Bekim Jashari nderon dëshmorin Brahim Nura në përvjetorin e tij të rënies

Më: 22 prill 2021 Në ora: 22:10
Bekim Jashari bëri homazhe tek varri i dëshmorit Brahim Nura

Kryetari i Komës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, familjarë të dëshmorëve, bënë homazhe tek varri i dëshmorit Brahim Nura, në Kompleksin Memorial të dëshmorëve në Marinë.

Homazhet vijnë në përvjetorin e rënies heroike të tij.

Para familjarëve të dëshmorit Brahim Nura si dhe qyterarëve të pranishëm, Jashari deklaroi se e kemi për obligim që të jemi të bashkuar në mënyrë që të jetësojmë amanetin e tyre.

Lavdi gjithë të renëve në altarin e Lirisë!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat