Dita e Çlirimit të Suharekës, Muharremaj kujton dëshmorët e nderon invalidët e luftës së UÇK-së

Kosova

Dita e Çlirimit të Suharekës, Muharremaj kujton dëshmorët e nderon invalidët e luftës së UÇK-së

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 18:50
Foto

13 Qershori shënon Ditën e Çlirimit të Suharekës, ku për nder të kësaj dite përkujtohen dëshmorët dhe martirët e kësaj komune.

Si çdo vit, edhe këtë herë pati aktivitete të shumta në krye me kryetarin e komunës, Bali Muharremaj.

Muharremaj së bashku me shoqatën e Invalidëve të Luftës së UÇK-së nderuan me mirënjohje invalidët e luftës së UÇK-së.

Kryetari për nder të kësaj dite kujtoi dëshmorët e Suharekës, të cilët ranë për liri.

Ndryshe, qyteti i Suharekës është stolisur me flamuj për këtë ditë të veçantë.

Postimi:

Dëshmorët janë krenaria jonë. Kuptimi i lirisë dhe i shtetësisë sonë është i lidhur me kujtimin dhe nderimin për sakrificën e tyre.

Sot nderuam veprën heroike të Fadil Elshanit duke treguar kështu se ndër breza jemi të lidhur përjetsisht me lavdinë e tyre.

Bali Muharremaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat