MSH: Të gjitha QKMF-të janë furnizuar me insulina - Bota Sot
MSH: Të gjitha QKMF-të janë furnizuar me insulina

Kosova

MSH: Të gjitha QKMF-të janë furnizuar me insulina

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 11:21
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë me anë të një komunikate për media njofton se dje të gjitha Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare janë furnizuar me insulina të të gjitha llojeve.

Sipas MSH këto institucione janë furnizuar me insulina:

QKMF Podujevë

QKMF Kastriot

QKMF Prishtinë

QKMF Malishevë

QKMF Prizren

QKMF Gjakovë

QKMF Viti

QKMF Novobërdë

QKMF Gjilan

QKMF Therandë

QKMF Vushtrri

QKMF Mamushë

QKMF Kaçanik

QKMF Dardanë dhe

QKMF Drenas

Ndërsa ato që pritet të furnizohen janë:

QKMF Rahovec

QKMF Ferizaj

QKMF Dragash

QKMF Fushë-Kosovë

QKMF Partesh

QKMF Hani i Elezit

QKMF Mitrovicë

QKMF Skenderaj

QKMF Deçan

QKMF Istog

QKMF Pejë

QKMF Junik

QMF  Brod

QKMF Klina

QKMF Graçanicë

“Institucionet të cilat nuk e bëjnë tërheqjen e insulinave gjatë ditës së sotme, do të furnizohen në ditët në vijim, përndryshe Depoja Qendrore e MSh-së i ka bërë të gjitha përgatitjet dhe daljet për furnizim me insulinë të qendrave në fjalë”, thuhet në njoftimin e MSH-së.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera