Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell - Bota Sot
Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell

Kosova

Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 07:21
Foto ilustrim

Zonat anticiklonike nga Atlantiku do të vazhdojnë të shtrihen mbi rajon, duke kushtëzuar mot të nxehtë dhe stabil përgjatë fundjavës, deri në ditët e para të javës së ardhshme. Mirëpo, rreth viseve malore ekzistojnë mundësi për zhvillime të vransirave lokale, që orëve të pasdites do të shoqërohen edhe me reshje lokale shiu dhe bubullima.

Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga Atlantiku verior do të depërtojnë mbi rajon, ku sërish pritet të favorizojnë mot jostabil me reshje lokale shiu dhe bubullima.

13.08 - Mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit mudësi për riga lokale shiu.

14.08-15.08 - Mot i nxehtë, pjesërisht i vranët. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...