Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarin Fatmir Nimanin - Bota Sot
Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarin Fatmir Nimanin

Kosova

Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarin Fatmir Nimanin

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 23:26
Daut Haradinaj dhe Fatmir Nimanin

Pranë teje as plagët s’i kam ndjerë!

Daut Haradinaj, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën e Dukagjinit, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka kujtuar ish- bashkëluftëtarin e bashkëfshatarin e tij Fatmir Nimonin.

Haradinaj, me anë të një fotografi të shpërndarë në llogarinë e tij në “Facebook”, ka kujtuar edhe plagët që i shkaktoi lufta e fundit në Kosovë. Plagët janë të dukshme dhe shihen në faqen e tij.

Pranë teje as plagët s’i kam ndjerë!

S’më ka dhimtë kurrë, kur krah vetës kam pas djem si Fatmir Nimoni.

E të tillë ka pas shumë. Lavdi. D.H “, ka shkruar ai krahas fotografisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...