Arrestohet një zyrtar i gjendjes civile në Fushë Kosovë - Bota Sot
Arrestohet një zyrtar i gjendjes civile në Fushë Kosovë

Kosova

Arrestohet një zyrtar i gjendjes civile në Fushë Kosovë

Më: 13 dhjetor 2018 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Një zyrtar i gjendjes civile në Fushë Kosovë, është arrestuar pasi në mënyrë të kundërligjshme në sistemin elektronik të gjendjes civile kishte futur të dhënat dhe mundësuar të dyshuarit mashkull nga komuniteti serb të pajiset me letërnjoftim dhe pasaportë të RKS-së.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat