Dy dhoma përfshihen nga zjarrin në burgun e Lipjanit - Bota Sot
Dy dhoma përfshihen nga zjarrin në burgun e Lipjanit

Kronikë e zezë

Dy dhoma përfshihen nga zjarrin në burgun e Lipjanit

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 09:41
Ilustrim

Zyrtarët korrektues kanë njoftuar se dy dhoma të vetmisë të Qendrës Korrektuese në Lipjan janë përfshirë nga zjarri.

Pas intervenimit të oficerëve korrektues zjarri është shuar me dëme të vogla materiale.

Lidhur me rastin janë intervistuar nga policia dy të dyshuar të burgosur të cilët kanë pranuar se e kanë shkaktuar veprën, si dhe është njoftuar prokurori

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat