Vuçiqi i tronditur shfaqet sot në Serbi: Ja çka ndodhi që tmerroi presidentin serb - Bota Sot
Vuçiqi i tronditur shfaqet sot në Serbi: Ja çka ndodhi që tmerroi presidentin serb

Lajme

Vuçiqi i tronditur shfaqet sot në Serbi: Ja çka ndodhi që tmerroi presidentin serb

Nga: N.Sh Më: 15 qershor 2019 Në ora: 17:26
Aleksandër Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se në rrethin e Zajeçarit ka 40,000 banorë më pak se sa ishte njëzet vjet më parë dhe e pyeti "çfarë do të na bëjë territori ynë, çfarë do të bëjmë nëse nuk kemi fëmijë", sepse pa to, shtoi ai, nuk ka të ardhme, shkruan Beta serbe, transmeton gazeta “Bota sot”.

"Unë e di se ka një emigrim të madh në Perëndim, por ju lutem që të keni më shumë fëmijë, besoni në veten tuaj dhe të ardhmen", tha Vuçiq në Boljevac gjatë fushatës "E ardhmja e Serbisë".

Sipas fjalëve të tij, "rrugët e bretkosave, fabrikat moderne, nëse nuk ka njeri që të punojë në to, nëse nuk mund të mbijetojmë dhe nëse humbim qytetin e madhësisë së Zajecarit çdo vit".

"Do të jeni të kënaqur me vendin tuaj," tha Vuçiç duke folur për planet dhe përpjekjet për infrastrukturë për të sjellë investitorë.

Ai tha se do të kthehej përsëri në Boljevac për të kontrolluar atë që ishte bërë dhe u premtoi qytetarëve të tij se ata do të ishin të kënaqur me vendin e tyre.

Falë tyre për mbështetje, ai tha se ata gjithnjë treguan "dashuri për Serbinë e tyre" dhe njoftoi se pensionet do të rriten çdo vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat