Festivali “Sunny Hill” nga viti i ardhshëm mbahet në Bernicë - Bota Sot
Festivali “Sunny Hill” nga viti i ardhshëm mbahet në Bernicë

Lajme

Festivali “Sunny Hill” nga viti i ardhshëm mbahet në Bernicë

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 13:58
Pamje nga takimi

Nga viti i ardhshëm, festivali “Sunny Hill” do të mbahet në Bernicë të Prishtinës.

Kështu kanë rënë dakord, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala dhe përfaqësuesi i ‘Sunny Hill”, Dukagjin Lipa.

Sipas Shalës, misioni i tyre është që ta promovojnë vendin tonë në botë dhe ta nixisin turizmin kulturor.

Postimi i plotë:

Ngjarja e madhe kulturore në Kosovë, e cila ka bërë bujë ndërkombëtare, festivali “Sunny Hill”, nga viti i ardhshëm do të mbahet në Qendrën e Panaireve në Bernicë-Prishtinë.

Sot prita në takim përfaqësuesit e “Sunny Hill Festival”, Dukagjin Lipën me bashkëpunëtorët, dhe u dakorduam që ky festival nga viti i ardhshëm të mbahet në Qendrën e Panaireve në Bërnicë, hapësirën e re e cila do të akomodojë dhjetëra mijëra njerëz më shumë, nga gjithë rajoni dhe Evropa, për ta bërë Kosovën destinacionin kryesor për verë.

Misioni ynë është që ta promovojmë vendin tonë në botë, dhe ta nxisim turizmin kulturor në vend, përmes promovimit të vlerave tona të përbashkëta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...