E pabesueshme edhe nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot - Bota Sot
E pabesueshme edhe nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot

Lajme

E pabesueshme edhe nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 16:41
Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale.

Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas mbledhjes së qeverisë.

Gjatë konferencës Haradinaj ka thënë se ka pranuar një ftesë nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale si i dyshuar dhe i është ofruar mundësia që të shkojë si i pari i Qeverisë apo si qytetar i zakonshëm i Kosovës.

Haradinaj që njihet si person i fortë ka derdhur lot gjatë konferencës.

“Emocional mund të jem por lotët nuk po i shoh është e nuk e kam zgjedh këtë realitet, nuk munsd të shkoj në këtë mënyrë”, tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...