Emocionohet fortë Nasim Haradinaj, ja çka i ndodhi sot

Lajme

Emocionohet fortë Nasim Haradinaj, ja çka i ndodhi sot

Nga: A.ZH Më: 10 gusht 2019 Në ora: 15:25
Nasim Haradinaj

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, ka treguar se është emocionuar shumë sot.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se ka marrë një dhuratë nga fëmijët e Dinë Ahmetajt, bashkëveprimtar i babait të profesorit të tij, përcjell Bota sot.

Haradinaj ka treguar se Ismaili, ishte bashkëluftëtar i tij në kohë lufte në Koshare, derisa trupi i tij sot pushon në varrezat e kompleksit në Gllogjan si veteran.

Reagimi i Haradinajt pa ndërhyrje:

Rrallë ndonjëherë jam ndier më i nderuar dhe i emocionuar se sot !

Fëmijët e Dinë Ahmetaj,ishin organizuar dhe si rrespekt së pari ndaj prindit të tyre dhe pastaj edhe ndaj meje më sollën ketë dhuratë...!

Dina ishte bashkëveprimtar i babait Ismailit,profesor i imi por ne kohën e luftës edhe bashkluftetar në kohë lufte në Koshare...!

Mbas lufte ishim edhe shok të pa darë edhe pse me diferenc moshe si prind e fëmij....!

Tani trupi i tij pushon në varrezat kompleksit në Gllogjan si veteran.

Lavdi dhe i qoft i lehtë dheu i Kosovës që baca Dinë beri gjdo gjë për lirinë e vëndit...!

Ju falëmderit nga zëmra ju femijëve të tij...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat