Bërnabiq: Deklarata e Thaçit për bashkimin e Luginës me Kosovën, joserioze - Bota Sot
Bërnabiq: Deklarata e Thaçit për bashkimin e Luginës me Kosovën, joserioze

Lajme

Bërnabiq: Deklarata e Thaçit për bashkimin e Luginës me Kosovën, joserioze

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 09:03
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq tha se deklarata e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi mbi bashkimin e Bujanovcit, Preshevës dhe Medvegjës me Kosovën nuk është serioze dhe se sipas saj “ishte një deklaratë për qëllimet e tyre të brendshme politike”.

E  pyetur për të komentuar deklaratën e Thaçit se marrëveshja e paqes nuk do të vijë pa bashkimin e këtyre komunave me Kosovën dhe duke shpresuar që aleatët perëndimorë të Kosovës do ta bindin Serbinë në këtë mënyrë, ajo theksoi se kjo nuk është diskutuar dhe se është e pabesueshme dhe se ” tani po përhapen në territorin e Serbisë qendrore”.

“Në interes të dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, unë nuk do të komentoj më tej atë”, shtoi ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...