Vrasje e dyfishtë në Kratovë - Bota Sot
Vrasje e dyfishtë në Kratovë

Maqedonia

Vrasje e dyfishtë në Kratovë

Më: 18 prill 2019 Në ora: 15:19
Policia

Më 17 prill 2019, rreth orës 14:00, është raportuar se në fshatin Lukovo të Kratovës, personi G.K. (57) nga Kratova, i cili kishte probleme shëndetësore, ka shkuar në shtëpinë e R.A. (66) nga Kratova dhe me pushkën e gjuetisë për të cilën posedonte leje, ka qëlluar personin R.A. i cili ka vdekur në vendngjarje.

Pastaj G.K. me të njëjtën armë ka kryer vetëvrasje para oborrit të shtëpisë së tij.

Me urdhër të Prokurorit Publik, trupat e të vdekurve janë dorëzuar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...