Arrestimi i Jahiut, Osmani: Të respektohet prezumimi i pafajësisë - Bota Sot
Arrestimi i Jahiut, Osmani: Të respektohet prezumimi i pafajësisë

Maqedonia

Arrestimi i Jahiut, Osmani: Të respektohet prezumimi i pafajësisë

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:52
Bujar Osmanit

“Të respektohet prezumimi i pafajësisë”, ky është qëndrimi i Bujar Osmanit rreth arrestimit të Jahi Jahiut, sekretar shtetëror në Ministrin e  Administratës dhe Shoqërisë informatike.

“BDI është partia e vetme në Maqedoninë e Veriut e cila me vendim të kryesisë ka kërkuar hetim për të gjithë funksionarët e saj që nga viti 2002 e këndej. Dhe kjo është marrë si rezultat të një lufte speciale që po bëhet ndaj BDI-së në forma të ndryshme”, tha Bujar Osmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...