Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 08:13
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira të pakta, si dhe kushte për reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe i nxehtë. Ndërsa gjatë fundjavës pritet të ketë rritje të temperaturave ditore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat