Gashi: Do të shqyrtojmë pjesëmarrjen e mëtejshme në qeveri - Bota Sot
Gashi: Do të shqyrtojmë pjesëmarrjen e mëtejshme në qeveri

Maqedonia

Gashi: Do të shqyrtojmë pjesëmarrjen e mëtejshme në qeveri

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 09:41
Afrim Gashi

Për skandalet dhe aferat që përfshinë qeverinë kohëve të fundit duhet të ketë përgjegjësi individuale thekson kreu i Alternativës Afrim Gashi. Në një intervistë për Alsat, Gashi pranon se qeveria përveç kontesteve me fqinjët nuk ka arritur t’i zgjidh problemet reale të qytetarëve.

Pavarësisht këmbënguljes së opozitës ai thotë se zgjedhje të parakohshme nuk duhet të ketë pa u përmbyllur më parë proceset euro-atlantike të vendit, respektivisht pasi vendi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE-në në vjeshtë dhe anëtarësimit të plotë në NATO.

Pas rrumbullakimit të këtyre proceseve Gashi nuk përjashton mundësinë e braktisjes së qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat