Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 09:02
Moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me reshje të shiut dhe me periudha me diell. Reshjet më të dendura do të jenë në rajonin e Pollogut, Mavrovës dhe Shkupit.

Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore, e cila më e fortë do të jetë në rajonin perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 25 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të vazhdojnë reshjet e shiut, ndërsa stabilizim i motit pritet javën tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat