Dasmat që po kushtojnë mijëra euro, ja ku shkojnë paratë - Bota Sot
Dasmat që po kushtojnë mijëra euro, ja ku shkojnë paratë

Maqedonia

Dasmat që po kushtojnë mijëra euro, ja ku shkojnë paratë

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 23:44

Në këtë sezon veror trend janë edhe dasmat, ku harxhohen mijëra euro.

Një familjare mestare për një dasëm harxhon rreth 10 mijë euro, pork a nga ato familje që harxhojnë edhe qindra mijëra euro, duke plotësuar të gjitha lukset dhe surprizat për ahengun e tyre familjar.

Së fundi një familje strugane ka derdhur mbi 100 mijë euro për një dasëm dhe se këtë e ahengun e tyre e kanë promovuar edhe në rrjetet sociale.

Paratë më të mëdha harxhohen nga diaspora, pasi që kryesisht ata në këtë periudhë caktojnë datat e dasmave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat