VMRO-DPMNE: Duhet zgjedhjet të parakohshme, biznesi dhe ekonomika janë duke vuajtur - Bota Sot
VMRO-DPMNE: Duhet zgjedhjet të parakohshme, biznesi dhe ekonomika janë duke vuajtur

Maqedonia

VMRO-DPMNE: Duhet zgjedhjet të parakohshme, biznesi dhe ekonomika janë duke vuajtur

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 10:20
VMRO-DPMNE (OBRM-PDUKM)

OBRM-PDUKM-ja opozitare e ka nisur javën ashtu se e mbaroi, me kritika për pushtetin. Ata thonë se ekonomia po fundoset ndërs bizneset janë duke vuajtur.

“Haraçi është bërë mjet për të fundosur ekonominë dhe për të bërë bizneset që të vuajnë. Nuk mund të ketë rritje kur ka kërcënime dhe haraç për bizneset dhe rryshfet për zyrtarët” thonë nga OBRM-PDUKM-ja opozitare.

“Qeveria e Zaevit ka sjellë vetëm nënvlerësim, skamje dhe papunësi. Ata duhet të shkojnë nga qeveria. Duhen zgjedhje të parakohshme, një orë e më parë” përfundojnë nga OBRM-PDUKM-ja opozitare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat