Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 08:23
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa qytete do të aktivizohet faza e portokalltë, me çka temperaturat do të arrijnë deri 41 gradë celcius.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë celcius, ndërsa indeksi UV do të jetë 9.

Organet kompetente kanë apeluar që gjatë temperaturave të larta të respektohen rekomandimet për mbrojtje.

Temperaturat e larta pritet të vazhdojnë deri në mesin e javës së ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...