Zaev: Nuk më bie ndërmend të anëtarësohemi në EAEU - Bota Sot
Zaev: Nuk më bie ndërmend të anëtarësohemi në EAEU

Maqedonia

Zaev: Nuk më bie ndërmend të anëtarësohemi në EAEU

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 16:43
Zoran Zaev

Maqedonia Veriore nuk është ftuar të anëtarësohet në Bashkimin Ekonomik Euroaziatik (EAEU), tha sot në Shkup kryeministri Zoran Zaev.

"Ndoshta ka një lloj mur mbrojtës rreth kësaj qeverie, kështu që ne as nuk e morëm atë thirrje. Dhe kjo as nuk na vjen në mendje, "tha Zaev.

"Nuk ka një ftesë të tillë, dhe shpresoj se nuk do të vijë," tha Zaev, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari nëse një ftesë për anëtarësim në EAEU kishte arritur pas fillimit të bisedimeve të anëtarësimit në BE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat