Filipçe për ngjarjen në Strugë: Skenat janë dëshpëruese dhe mosreskpetkim ndaj punonjësve shëndetësorë - Bota Sot
Filipçe për ngjarjen në Strugë: Skenat janë dëshpëruese dhe mosreskpetkim ndaj punonjësve shëndetësorë

Maqedonia

Filipçe për ngjarjen në Strugë: Skenat janë dëshpëruese dhe mosreskpetkim ndaj punonjësve shëndetësorë

Më: 8 maj 2020 Në ora: 12:08
Venko Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe u shpreh se “skenat që po i shoh në Sturgë janë dëshpëruese”.

“I interpretoj si mosrepektim të plotë ndaj punonjësve shëndetësorë dhe të gjithë ata që punojnë ditë e natë për ta tejkaluar krizën”, thotë shkruan Filipçe.

Ai theksoi se që nga fillimi ka thënë se pa mbështetjen e qytetarëve, punonjësve shëndetësor nuk mund të bëhet asgjë.

“Nëse duam ta mbajmë këtë trend pozitiv e kemi patjetër t’i respektojmë masat pa përjashtim. Gjithashtu, kërkoj të ketë hetim se si është lejuar një tubim i tillë që është rreptësisht i ndaluar”, tha Filipçe duke ju bërë apel qytetarëve t’u përmbahen këtyre tubimeve dhe në mënyrë që t’i kthehemi jetesës normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat