Maqedonia nesër hap kufijtë, pa test dhe karantinë - Bota Sot
Maqedonia nesër hap kufijtë, pa test dhe karantinë

Maqedonia

Maqedonia nesër hap kufijtë, pa test dhe karantinë

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 10:28
Ilustrim

Prej nesër plotësisht do të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe të huajt do të munden pa pengesë të lëvizin pa detyrim për test PSR dhe karantinë shtetërore.

Vendimin e mori Qeveria të martën mbi bazë të rekomandimeve të Komisionit për Sëmundje Infektive, Qeveria në seancën e njëjtë mori vendim që më 1 korrik të hapen për qarkullim edhe Aeroporti Ndërkombëtar Shkup dhe ai “Sh. Apostol Pavle” në Ohër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat