Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ”i çmend” të gjithë! Mos e besoni po deshët - Bota Sot
Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ”i çmend” të gjithë! Mos e besoni po deshët

Mediale Vip

Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ”i çmend” të gjithë! Mos e besoni po deshët

Më: 18 maj 2019 Në ora: 22:57

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen e dytë të Eurovision. Këngëtarja shqiptare do të performojë e dyta pas Maltës.

Nga mijëra artistë që regjistruan këngët e tyre, vetëm 26 kanë mbetur në garë për trofeun e sivjetshëm.

Pas rezultateve të jurive eksperte dhe televotimeve, vetëm një do të jetë fituesi i trofeut të madh, me përfaqësuesin e Holandës që konsiderohet pretendenti kryesor, ndërsa Australia, sipas kuotimeve është pretendentja e dytë. Mirëpo në një sondazh LIVE që po realizohet prej 6 orësh nga portali zytar i Eurovizionit, Jonida Maliqi kryeson që do të thotë se sipas fansave është pretendentja për të fituar.

Image
Image

Le të shpresojmë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...