Holanda është fituese e EUROVISIONIT – Shqipëria doli keq! - Bota Sot
Holanda është fituese e EUROVISIONIT – Shqipëria doli keq!

Mediale Vip

Holanda është fituese e EUROVISIONIT – Shqipëria doli keq!

Më: 19 maj 2019 Në ora: 01:09
Duncan Laurence

Fituesi i Eurovisionit të sivjetmë që u mbajt në Izrael – Tel Aviv, është Holanda me këngëtarin Duncan Laurence dhe këngën Arcade.

Në vendin e dytë është renditur Italia, kurse Maqedonia u rendit në vendin e shtatë me 295 vota.

Shqipëria i ka marrë vetëm 90 vota me këngën e Jonida Maliqit “Ktheju Tokës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...