“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…” - Bota Sot
“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…”

Mediale Vip

“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…”

Më: 19 maj 2019 Në ora: 06:57
Gili

Nëse ka një këngë për Prishtinën dhe ku Prishtina duket ashtu siç është, e bukur dhe nostalgjike, është kënga që Gili e solli disa vite pasi Prishtina u çlirua.

Këngëtarja e njohur i kushtoi këngë Prishtinës menjëherë pas luftës së fundit në Kosovë, me tekst nga Ilir Berani.
“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…” janë vetëm disa fraza të këngës së njohur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...