Më të varfrit në Evropë, shqiptarët mbulojnë me para këngëtarin në dasmë - Bota Sot
Më të varfrit në Evropë, shqiptarët mbulojnë me para këngëtarin në dasmë

Mediale Vip

Më të varfrit në Evropë, shqiptarët mbulojnë me para këngëtarin në dasmë

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 17:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

Bakshishet nuk janë një gjë e jashtëzakonshme kur bëhet fjalë për dasma shqiptare.

Por, duket se këngëtari i një dasme shqiptare në Çegran të Gostivarit, është me të vërtetë fatlumi i këtij viti.

Siç shihet në videon e mëposhtme dasmorët të entuziazmuar për jetën e re të çiftit, së pari mbulojnë me para bateristin e orkestrës, ndërsa më pas është këngëtari që mbulohet nga koka deri tek beli me para.

Ndryshe, shqiptarët e Maqedonisë njihen për dasma ku shpenzohen shuma të mëdha parash.

Kujtojmë se Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia ku jetojnë një numër i madh i shqiptarëve janë tre shtetet që kanë numrin më të madh të të varfërve në Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...