Në një rrëfim të sinqertë artistja e njohur tregon çdo gjë për veten: Kam pasur probleme me ankthin - Bota Sot
Në një rrëfim të sinqertë artistja e njohur tregon çdo gjë për veten: Kam pasur probleme me ankthin

Mediale Vip

Në një rrëfim të sinqertë artistja e njohur tregon çdo gjë për veten: Kam pasur probleme me ankthin

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 16:30
Camila Cabello

Camila Cabello është shumë e re në moshë, por deri më sot ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm fal punës dhe talentit të saj.

Megjithatë rruga drejt suksesit për të nuk ka qenë aspak e lehtë, sepse shpesh i është dashur të sfidojë veten. Në një postim të fundit në ‘Instagram’, këngëtarja 22-vjeçare ka treguar për  vështirësitë e saj me ankthin dhe të performuarit përpara një publiku.

“Asnjëherë nuk kam kënduar përpara prindërve apo miqve të mi dhe gjithmonë ndjehesha keq kur ata më kërkonin të këndoja. Kur prindërit e mi shkonin në ‘Walmart’ unë këndoja në dhomën time dhe një ditë qava kur pashë që ata më filmonin nga dera”, ka thënë artistja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I remember growing up hearing stories of the singers I loved, all the stories sounded the same, kids who would grow up performing for their families and putting on talent shows for their parents when they were little who grew up to be dazzling to me. I was the opposite, I never ever sang in front of my parents or friends and would get flustered when they would ask me to, I sang in my room when my parents left for Walmart and cried when one day I saw them filming me through the crack of the door, I got teary eyed when people sang happy birthday to me because people looking at me actually made me overwhelmed. I was generally incredibly nervous and socially anxious when I was little; and people always have this look of disbelief when I tell them that. I did an interview the other day where I got it again, the interviewer said something along the lines of “So... how’d you end up here?” The answer is, I feel like my whole life there’s been two Camila’s in me. There’s little Camila that is terrified of the unknown, is aware of all the ways everything can go wrong, (actually can picture them vividly lol), and thinks it’s safer to stay home than to play ball. Then there’s the other Camila. And she knows what she wants out of life, is aware of how little time I have to let little Camila run the show while time passes by, and grabs young me by the hand and forces her out the door saying “Let’s go. You’ll survive, and I’m not gonna miss out on this. Let’s go.” And that is literally how I can sum up how I’ve gotten to this point in my life. (I’m talking about as a person, not success.) remember feeling discouraged when I felt like some people were just “born” to do things. That they always had it in them. “They were always this outgoing, they always loved to entertain, they were always this bold, they were always this outspoken.” (.....continue)

A post shared by camila (@camila_cabello) on

Gjithashtu ajo ka shtuar se sa herë ndjente se kishte gjithë vëmendjen e të tjerëve ndjehej në siklet.

“Unë kam qenë shumë nervoze dhe ndjehesha në ankth nga socializmi kur isha e vogël dhe njerëzit nuk më besojnë kur u tregoj këtë gjë”, ka treguar Cabello.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(part 2..) The truth is you decide who you’re going to be. Every day. I’m not talking about talent or success. I just mean the type of person you’re going to be. If you haven’t been very brave, or very social, or wild, or an adventure seeker, if you describe yourself as the opposite of those things... it doesn’t mean you can’t be. The other you needs to grab little you by the hand, yank you by the hairs and tell you, “Let’s go.” Little me hasn’t left. I just don’t let her boss me around as much. I felt like sharing because I think sometimes we see other people do things and think “Ah, well.. that’s just not me. I’ve never been like that.” It’s NOT TRUE. I’m telling you. I went from never wanting to sing in front of my family to being addicted to performing, from being too anxious to hang out with new people to... still being a little anxious but having THE BEST time and making irreplaceable memories. The essence of me is the same, but i’ve changed so much as a person. You choose who you’re going to be. Force yourself to do what you’re afraid of, always- and go after what you want and who you want to be, because you’re worth that. You’re worth the fight. It’s the most worthwhile one there is. Love you ❤️

A post shared by camila (@camila_cabello) on

Këngëtarja ka thënë se brenda saj jeton edhe Camila e vogël, por nuk e lejon që ta pengojë në realizimin e atyre gjërave që dëshiron. Camila ka shtuar se vazhdon të ketë probleme me ankthin, por tashmë ka gjetur çfarë dëshiron nga jeta dhe po punon fort për plotësimin e vetes.

Gjatë këtyre viteve të fundit artistja e njohur ka fituar një sërë çmimesh mjaft të rëndësishme dhe pjesën më të madhe të tyre nga kënga e saj “Havana”, që rezultoi një sukses botëror. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...