Pesë persona të vdekur në koncertin ku po këndonet Dhurata Dora - Bota Sot
Pesë persona të vdekur në koncertin ku po këndonet Dhurata Dora

Mediale Vip

Pesë persona të vdekur në koncertin ku po këndonet Dhurata Dora

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 10:08
Dhurata Dora

Pesë të vdekur dhe dhjetëra të lënduar në koncertin e mbajtur nga Soolking.

Soolking ishte kthyer në vendlindjen e tij në Algjeri për të performuar në një nga stadiumet e kryeqytetit Algiers ku mijëra fansa me padurim prisnin paraqitjen e këngëtarit, shkruan BBC.

Mirëpo koncerti përfundoi në mënyrë tragjike, një pjesë e tibunës së stadiumit ishte shembur dhe pas këtij incidenti pesë persona humbën jetën dhe 22 të tjerë mbetën të lënduar.

Raportimet në mediat lokale thonë se nga pesë të vdekurit tre janë meshkuj ndërsa dy viktima janë nga gjinia femërore. 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...