U bë pjesë emisionit të famshëm në SHBA, balerina shqiptare tregon se si shan në shqip

Mediale Vip

U bë pjesë emisionit të famshëm në SHBA, balerina shqiptare tregon se si shan në shqip

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 22:13
Adela Lami

Balerina e njohur shqiptare, Adela Lami, ishte e ftuar ditën e sotme në emisionin e “Ftesë në 5”, për të folur rreth projekteve më të reja në Amerikë.

Pas bashkëpunimit të suksesshëm me koreografët e “Dancing with the Stars” në Amerikë, për bukuroshen 25-vjeçare trokiti një kontratë shumë e rëndësishme, që e bëri zyrtarisht pjesë të show-t të njohur “The Real Dirty Dancing”.

Adel tregoi se i gjithë ky sukses ka ndodhur falë punës së palodhur dhe këmbënguljes së saj për të vazhduar në rrugën që ka zgjedhur të ndjekë, edhe pse pranoi se në fillim e ka patur të vështirë të përshtatej me rregullat dhe disiplinën që ky profesion kërkon.Megjithatë, Adel tha se nuk mungojnë rastet kur nga lodhja gjatë provave e përdor ndonjë fjalë apo sharje në gjuhën shqipe dhe fatmirësisht, atje nuk e kupton askush.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat