Publikohen këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së - Bota Sot
Publikohen këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së

Mediale Vip

Publikohen këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 17:17
Këngëtarët

Edhe pse ishin parashikuar të publikoheshin në orën 18:00, siç duket këngët e festivalit të 58-të të RTSH-së dolën në YouTube më herët.

Elvana Gjata, Bojken Lako, Arilena Ara, Stresi dhe Eli Fara, Era Rusi, Robert Berisha, Olta Boka, Renis Gjoka, Kastro Zizo, janë vetëm disa prej 20 artistëve që do performojnë këtë edicion.

Njëherësh, në datat 19 dhe 20 dhjetor do të jenë dy netët e para të festivalit, të cilat do të kulmojnë në natën finale, në 22 dhjetor.

Këtë vit, prezantimi i festivalit i është besuar Alketa Vejsiut, me regjisore Vera Grabockën, teksa si producent është përzgjedhur kompozitori i njohur nga Kosova, Florent Boshnjaku.

Më poshtë ju sjellim këngët e publikuara:

Elvana Gjata 

Kanita

Albërie Hadërgjonaj

Aldo Bardhi

Olta Boka

Nadia&Genc Tukiçi

Sara Bajraktari

Valon Shehu

Tiri Gjoci

Robert Berisha

Wendi Mancaku

Renis Gjoka

Gena

Kamela Islamaj

Era Rusi

Eli Fara & Stresi

Devis Xherahu

Bojken Lako

Arilena Ara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat