Capital T solidarizohet me turqit, pas tërmetit që la të vdekur dhjetëra persona - Bota Sot
Capital T solidarizohet me turqit, pas tërmetit që la të vdekur dhjetëra persona

Mediale Vip

Capital T solidarizohet me turqit, pas tërmetit që la të vdekur dhjetëra persona

Më: 25 janar 2020 Në ora: 16:40
Capital T

Një termet 6.8 shkallë i rihterit ka goditur dje Turqinë.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur dje Turqinë ku ka lënë të vdekur dhjetra pesron dhe qindra të tjerë të lënduar teksa kërkimet janë duke vazhduar ende.

Shumë artistë të estradës shqiptare janë solidarizuar me familjet e të prekurve nga ky tërmet, artisti i fundit që ka shprehur lutjet e tij është Capital T.

Reperi ka publikuar një fotografi të Stambollit në profilin e tij në Instagram, dhe ka shkruar “Lutu për Turqinë”.

Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat