Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja - Bota Sot
Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

Mediale Vip

Naser Rafuna kujton edhe një moment tjetër me Leze Qenën, lidhur me unazën që mbante aktorja

Më: 25 mars 2020 Në ora: 19:41
Naser Rafuna

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktorja Leze Qena.

Artistë të shumtë kujtuan aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të.

Ishte aktori Naser Rafuna ai i cili ka pasur dhe një raport të mire me aktoren tashmë të ndjerë, ndërsa zbuloi dhe një telefonatë me të

“Leze Qena na paska lanë…Zot i Madh, ai momenti kur qan si fëmijë…gati 6 vjet bashkë në serialin “ Çka Ka Shpija..!?” E askush në ekip nuk kishte energjinë e saj, dashurinë e madhe si ajo…ishte shpirti ma i madhi që e kam taku. E falemnderoj shumë për krejt ndejat bashkë me llaf e muhabet e që më ka konsideru si fëmijë të saj eeiii…ska pas sekret asgjë ndaj meje, çkado më ka kallxu….”Djali jem m’ke pshtu me këtë rrogë në këtë projekt” – m’thojke e ish ne gjendje krej
t rrogën për një natë me e lanë me të qerrosne në tavolinë për shoqërinë se ishte dhe mbetet e madhe…shumë e madhe. Vdiq sot njeriu qe ska pasë si ajo, e me dëshpërimin të më madh e me kënaqësinë poashtu të madhe që e njoha,i them ngushëllime familjes dhe komunitetit artistik. Ka qenë dhe mbetet për lakmi…do ta kujtojmë si personin më të mirin që kam njoftë në komunitet artistik dosido por si personin e tillë që flet shqip. Ka me m’mungu shumë kur më shajke me nanë hahaha…lot.
“Ah bre djali jem…t’kisha me shku se boll ma…me mujt në gjumë e mos mu qu…leze leze…a Lezja, shkoj për atë dyje hahahaha…qeshtu kisha pasë qef me dekë”. – thojke edhe ky ke muhabeti i fundit me te ne telefon.
Ngushëllime”.

Aktori ka shkruar sërish për aktoren ku ka zbuluar edhe një detaj tjetër nga raporti i tyre e që lidhet me një unazë të aktores së ndjerë.

“Fotografoma unazën se e du shumë, thojke”, ka shkruar Naseri i cili tha se nuk do të ndez sot qirinjë për të por do të lutet për shpirtin e saj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat